Akademia Zdrowia

Suche Igłowanie

Suche igłowanie (igłoterapia) jest inwazyjną metodą terapeutyczną wykorzystywaną w celu leczenia mięśniowo- powięziowych punktów spustowych. Punkty te to napięte, nadwrażliwe na dotyk miejsca zlokalizowane we włóknach mięśniowych, które pod wpływem ucisku wywołują objawy bólowe, miejscowe lub rzutowane według określonego schematu.
Działanie igłoterapii polega na wkłuwaniu cienkiej igły w napięte pasma włókien mięśniowych, co w efekcie prowadzi do rozluźniania napiętych struktur i zniesienia bólu. Igły pozostają w tkance od kilku do kilkunastu minut.
W zabiegu igłoterapii wykorzystywane są cienkie igły akupunkturowe, jednak nie warto mylić tej metody z klasyczną akupunkturą, która swoje działanie opiera na medycynie chińskiej. Suche igłowanie jest to technika stosowana w medycynie zachodniej, a swoje działanie opiera na fizjologicznych zjawiskach zachodzących w organizmie.
Do przeciwwskazań igłowania zaliczyć możemy igłofobię, zmiany skórne, otwarte rany, infekcję, gorączkę, obrzęki, ciążę oraz chorobę nowotorową.
Igłoterapia jest doskonałą alternatywą dla innych metod mięśniowo powięziowych. Jest techniką precyzyjną, dokładnie nacelowaną na problematyczną strukturę. Stosujemy ją zarówno przy wszelkiego rodzaju urazach oraz przewlekłych dolegliwościach bólowych.

Rejestracja

+48 503 816 253

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub rejestracji online!