Akademia Zdrowia

Fala uderzeniowa STORZ

Storz Medical

Nowoczesne zabiegi polegające na emitowaniu fal akustycznych na obszary z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Terapia falami akustycznymi to innowacyjna procedura leczenia cellulitu oraz miejscowego rozbijania tkanki tłuszczowej.  STORZ MEDICAL jako pierwsza firma na świecie z powodzeniem zmieniła właściwości fizyczne fal uderzeniowych tak, aby umożliwić ich skuteczne wykorzystanie jako pulsujących fal akustycznych w terapii antycellulitowej i modelowaniu sylwetki.

W momencie dostania się do organizmu fale akustyczne rozprzestrzeniają się na duże obszary, stymulując proces leczenia poszczególnych warstw skóry.

Efektem zabiegów jest poprawa gęstości skóry, odbudowa naturalnej elastyczności tkanki łącznej oraz dotlenienie i ukrwienie tkanek. Po zakończonym cyklu – rekomendowane min. 6 zabiegów – widoczna jest długotrwała poprawa kondycji skóry, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej oraz wyraźna redukcja cellulitu.

Jak wygląda zabieg?

Na początku specjalista wykonujący zabieg przeprowadza wywiad z pacjentem, następnie określa odpowiedni program terapeutyczny. Na miejsce zabiegowe nakładany jest żel przewodzący energię fali akustycznej , wykonywany jest wstępny drenaż, a następnie na ciało kierowana jest głowica emitująca falę akustyczną. Jej działanie powoduje, że tkanka łączna się rozluźnia i zwiększa jędrność naskórka. Poprawia się krążenie krwi w tkankach, a komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary.

Zabieg jest bezbolesny, miejscowo może pojawiać się nieznaczny dyskomfort.

Czas zabiegu od 30 – 60 min (1 strefa)

Ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania najlepszych efektów uzależniona jest od ilości tkanki tłuszczowej oraz stopnia zaawansowania cellulitu. Zaleca się wykonanie serii przyn. 6 – 10 zabiegów.

Co dzieje się po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być przez kilka godzin zaczerwieniona – wynika to z mocnego dotlenienia i poprawy ukrwienia tkanek. U osób ze skłonnością do zasinień mogą pojawić się drobne wybroczyny, które ustępują po kilku – kilkunastu godzinach.

Rejestracja +48 503 816 253

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub rejestracji online!