Akademia Zdrowia

Masaż

  • Masaż klasyczny to jeden z najpopularniejszych zabiegów leczniczych i relaksacyjnych na ciało. Swoim zasięgiem może objąć całe ciało, ale może też dotyczyć tylko niektórych jego części, jak plecy, kark, itp. Masażysta podczas zabiegu stosuje różne techniki masowania od głaskania poprzez oklepywanie, na wałkowaniu skończywszy. Masaż powinien być dobrany do danej osoby, jej schorzeń i dolegliwości.
  • Masaż leczniczy zalecany jest przede wszystkim w bólach kręgosłupa spowodowanych wadami postawy, siedzącym trybem życia, zmianami zwyrodnieniowymi, jak również jego przeciążeniami. Polecany jest przy wszelkiego rodzaju napięciach mięśniowych i usztywnieniach spowodowanych m.in. przewlekłym stresem. Uwzględniany jest ponadto jako niezbędny element terapii po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach (zmniejsza wtedy ból, obrzęk, przyspiesza wchłanianie wylewów, poprawia ukrwienie i odżywienie tkanek miękkich i wokół stawu oraz likwiduje przykurcze), przy uszkodzeniach mięśni i ścięgien (likwiduje wysięk zapalny, zapobiega zrostom w obrębie mięśni, zapobiega ograniczeniom ruchomości w stawie) czy po uszkodzeniach nerwu obwodowego (usuwa w tym przypadku obrzęki, zapobiega przykurczom, usprawnia mięśnie podczas powrotu nerwu do sprawności). Zalecany jest również osobom przewlekle leżącym w celu zapobiegnięcia powstawania przykurczów i usprawnienia krążenia krwi, które jednocześnie zmniejszy ryzyko tworzenia się, trudnych do leczenia odleżyn.
  • Masaż sportowy to nieodłączny element treningu każdego sportowca, który ma wiele wspólnego z masażem klasycznym, z tą różnicą, że jest wykonywany przy użyciu większej siły i energii. Masaż sportowy to nieodłączny element odnowy biologicznej, który jest wykorzystywany w profesjonalnych programach treningowych. Ponadto masaż sportowy pomaga zapobiegać kontuzjom, likwiduje skutki przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach. Masaż całego ciała sportowca przypomina masaż izometryczny, którego celem jest odbudowa masy mięśniowej i przywrócenie sprawności mięśni sprzed urazu. – polega na rozciąganiu jednego mięśnia lub grupy mięśni. Pacjent najpierw napina mięśnie. Już po ich rozluźnieniu terapeuta powoduje ich rozciągnięcie.
  • Masaże antycellulitowe mają na celu modelowanie sylwetki w najważniejszych obszarach ciała. Zaliczamy do nich powłoki brzuszne, talię, pośladki, biodra, uda oraz ramiona. Masaże te wspomagają redukcję cellulitu oraz utratę tkanki tłuszczowej. Wykonywanie polega na wykorzystywaniu intensywnych, dynamicznych i silnych technik. W wyniku masaży modelujących dochodzi do rozbicia podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcia toksyn z organizmu oraz polepszenia ukrwienia skóry i mięśni.
  • Masaż prenatalny to specjalny rodzaj masażu, ukierunkowany na złagodzenie dolegliwości towarzyszących ciąży. Musi być wykonywany przez wykwalifikowaną w tym kierunku osobę, wymaga przyjęcia przez ciężarną odpowiedniej pozycji, użycia bezpiecznych kosmetyków oraz bezpiecznej techniki. Dlatego jeśli interesuje Cię jaka forma relaksu, upewnij się, że oddajesz się w ręce specjalisty w tej dziedzinie

Rejestracja +48 503 816 253

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub rejestracji online!