Akademia Zdrowia

Zajęcia grupowe

Zdrowy kręgosłup

Zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży: grupy 2 -3 osobowe; czas zajęć 60  min.
Cel zajęć: poprawa sylwetki, korekta postawy, poprawa gorsetu mięśniowego, nauka czucia własnego ciała z wykorzystaniem piłek, gum thera band, luster oraz innych przyrządów pomocnych w rozwoju motorycznym.
Zajęcia kierowane są do osób: z wadami postawy, niewielkimi skoliozami, osobami garbiącymi się z nieprawidłową postawą, dzieci i młodzieży, które rosną szybko w krótkim czasie i siedzą długo przy komputerze

Zajęcia grupowe dla dorosłych : grupy 3-5 osobowe; czas zajęć 60 min.
Cel zajęć: Ogólne usprawnianie, poprawa kondycji fizycznej, zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawa elastyczności mięśni posturalnych. Wszystkie ćwiczenia prowadzone są ze zminimalizowaniem nieprawidłowych obciążeń dla kręgosłupa i kończyn dolnych. Zajęcia kończą się krótka relaksacją, która pozwala odprężyć i poczuć własne ciało.
Zajęcia kierowane są do osób: dbających o profilaktykę bólów pleców, po dyskopatiach, rwach kulszowych i innych schorzeniach ortopedycznych oraz osób pracujących w pozycji siedzącej.

Pilates

Chcesz zadbać o swoje zdrowie i raz na zawsze pożegnać bolesne napięcia w ciele?

Pilates to aktywność fizyczna, która wzmacnia, stabilizuje i uczy nas prawidłowego funkcjonowania ciała w życiu codziennym. Stajemy się bardziej świadomi naszych ruchów, naszej postawy, silni i elastyczni. Ćwiczenia w Pilatesie charakteryzują się niską dynamiką, za to niezwykłą precyzją. Większość ćwiczeń operuje na niewielkim zakresie ruchu, dlatego też jest to trening dostępny niemal dla każdego. Dzięki regularnym ćwiczeniom można nie tylko poczuć jego korzyści zdrowotne i funkcjonować bez dolegliwości bólowych, ale też świetnie poczuć się w swoim ciele.

Korzyści:                  

  • odciąża i wzmacnia kręgosłup
  • wzmacnia mięśnie głębokie
  • pomaga w utrzymywaniu właściwej postawy ciała
  • zapobiega starzeniu się stawów
  • uelastycznia całe ciało
  • poprawia sprawność całego ciała
  • zmniejsza ryzyko kontuzji
  • redukuje napięcie i stres

Rejestracja +48 503 816 253

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub rejestracji online!